Na obzorju je eden najbolj nenavadnih poslov v zgodovini slovenskega nogometa. Maribor bo odštel za slovenske razmere zelo visoko odškodnino za nogometaša, ki ga vsaj do poletja zagotovo ne bo v Ljudski vrt, tudi nato pa bo odšteval dneve, ko se bo iz mesta ob Dravi preselil v Anglijo. Je najtrofejnejši slovenski klub le še ujetnik ambicij Hull Cityja?
Le še trije dnevi nas ločijo od ponedeljka, ko bo letalo z nogometaši Maribora odletelo proti Turčiji, kjer bo v tradicionalni pripravljalni bazi v Beleku vijoličasta zasedba opravila osrednji del priprav na nadaljevanje sezone.
Trener Feđa Dudić je že jeseni, nato pa tudi na uvodni novinarski konferenci v letu 2026 jasno izrazil namero prevetritve kadra, ko ob prečrtanih nogometaših, na katere bosanski strokovnjak ne računa več, seveda pričakuje določene osvežitve in okrepitve. Prvi delovni teden zimskih pa je minil brez novih obrazov in tudi želja, da Dudić na priprave v Turčijo že odpelje nekaj novih nogometašev, očitno ne bo uresničena. Turški ‘modus operandi’ na nogometni tržnici je pač takšen, da se poteze vlečejo v zaključku prestopnega roka.

Maribor bo kupil turškega najstnika
No, so pa turški mediji včeraj v javnost poslali zgodbo o tem, da bo Maribor vendarle podpisal novega nogometaša. A iz več razlogov temu pravzaprav ne moremo reči okrepitev. Novi član vijolic naj bi namreč postal član turškega četrtoligaša Karsiyake Adem Yeşilyurt. Maribor naj bi zanj plačal nekaj več kot 600.000 evrov, nato pa naj bi najstnik do konca sezone še branil dres sedanjega kluba, za katerega je debitiral v letošnji sezoni ter dosegel gol in dve asistenci.
Roko na srce, vse skupaj se sliši kot turška novinarska raca, a preverili smo – zadeva popolnoma drži. Potrebuje pa dodatno pojasnilo. Yesilyurt je v resnici zelo talentiran fant, na katerega so postali pozorni tudi nekateri turški velikani, kot sta Fenerbahče in Trabzonspor, a se je v lov na mladeniča vmešal lastnik Maribora Acun Ilicali. In očitno najstnika prepričal v svoj projekt.
Očitno je Maribor res razvojni klub Hull Cityja
Težava za Maribor pa je pravzaprav ta, da mladeniču ni bil predstavljen projekt Maribora, ampak Hull Cityja, ki pod lastništvom Ilicalija igra v drugi angleški ligi. Ker pa bi turški mladenič trenutno le s težavo, ali pa sploh ne, pridobil delovno dovoljenje za selitev na Otok, bo po ‘obvozu’ pristal v Mariboru. Očitno torej šele poleti, tako da trenutno, če bo sploh, niti ni okrepitev Maribora in bo Dudić še vedno ostal brez dodatnih moči v moštvu.
Za konec … Spomnimo se zadnjega velikega nakupa Maribora, ki je za približno 600.000 evrov in z jasnimi besedami zastopnika, da gre samo za obvoznico do Hull Cityja, prišel v Ljudski vrt. Gyorgy Komaromi je v vijoličastem dresu popolnoma pogorel, zdaj pa kot posojen nogometaš najtrofejnejšega slovenskega kluba igra za madžarski Debrecen, daleč od blišča Anglije.
Da je Yesilyurt pravzaprav namenjen v Hull City, potrjuje tudi razkrita klavzula v poslu, ki narekuje, da bi ob morebitni selitvi mladeniča iz mesta ob Dravi v vrste tigrov turški četrtoligaš skupno prejel kar 2,5 milijona evrov odškodnine.
Ne spreglejte
Premier liga
Španska liga – La Liga
Bundesliga
Liga prvakov
Evropska liga
Evroliga
EuroCup
NBA
Slovenija
Liga ABA
ATP World Tour Finals
Pariz
ATP
WTA
Davisov pokal








Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje